2006/2007-es idény
2006/2007-es idény : 6. forduló: Tabdi - Lakitelek (4-3)

6. forduló: Tabdi - Lakitelek (4-3)

2006.10.06. 11:06

A lakiteleki csapat a jó játékerőt képviselő Tabdi otthonába látogatott. A lehető legrosszabbul indult a mérkőzés. Még a tizedik perc sem telt el, a vendég védelem még fel sem eszmélt, máris 2:0 arányban vezetett a hazai csapat.

A félidő közepe táján sikerült szépíteni. A kapura törő Fórizs Istvánt csúnyán felvágták, a megítélt büntetőt a sértett értékesítette, így 2:1-re alakult mérkőzés állása. Néhány perc múlva egy ártatlan helyzetben, enyhén szólva is, nem kevés jóindulattal a hazaiak javára ítélt büntetőt a játékvezető és máris 3:1-re változott az eredmény. Szünet után, ahogy azt remélni lehetett, változott a helyzet. Többnyire a lakiteleki csapat volt támadásban, amikor a kapura törő Fórzs Istvánt ismét csak felrúgni tudták. Ő meg is bosszulta ezt, mert erővel meglőve és jól helyezve értékesítette a büntetőt. Ide csak egy megjegyzés: egyik büntetőhöz vezető vétségért sem adott semmilyen lapot a játékvezető, miközben a lakiteleki Kalics Józsefet a semmiért is sárgával büntette. A további események sem a játékvezető kedvére történtek. Magyar Péter ment el és jól adott be a jobboldalon. Labdáját Fórizs István kapta, aki tisztára játszotta magát és védhetetlenül a kapuba talált. A 3:3 már megfelelt volna egy igazságos eredménynek, bár egyszer Oravecz Gábor buktatásáért is büntető járt volna, a játékvezető azonban ezt nem ítélte meg. A mérkőzés utolsó perceiben mindkét csapat elszántan küzdött. A játékvezető a hazaiak erőfeszítéseit támogatta. Már a hosszabbítás tartott, amikor a csereként beállt Kotvics Attila felé szállt egy felívelés a hazai tizenhatos közelében. Felugrott fejelni, de lökték, így elvesztette a labdát. Nagy meglepetésre a bíró a hazaiak javára ítélt szabadrúgást. Nem mindig emberi dolog a tévedés! Mindezt csak azért kell megjegyezni, mert a játékvezető ezt követően még azt is elnézte, hogy közben a félpályához jutott labdával 25-30 méterrel előbbről végezzék el a hazai szabadrúgást. Senki sem gondolta, hogy lehet ilyet, a meglepett lakiteleki védelem sem, így újabb gólt kapott és kialakult a 4:3-as végeredmény. Veresége ellenére a 6. helyen áll a lakiteleki csapat, az első helyezettől is mindössze öt pont választja el.

Az ifjúsági csapatok küzdelméből a lakiteleki csapat került ki győztesen, 4:0-s vezetés után 4:3 arányban úgy, hogy még egy megítélt büntetőt is elhibázott. Mivel fő riválisuk mérkőzése elmaradt, fiataljaink győzelmükkel a tabella élén állnak.

Elkezdődtek a csoportban a serdülő csapatok küzdelmei is. A lakiteleki tehetségek első mérkőzésükön, Kerekegyházán vendégszerepeltek és győztek 10:2 arányban. Azon túl, hogy egy magasabb osztályban játszó együttes serdülői ellen nyertek, győzelmük értékét növeli, hogy kapus hiányában Bujáki Péter védett, aki a mezőnyben is hasznos tagja lehetne a csapatnak