2006/2007-es idény
2006/2007-es idény : 17. forduló: Lakitelek - Tiszaalpár (4-1)

17. forduló: Lakitelek - Tiszaalpár (4-1)

2007.03.19. 19:18

A lakiteleki csapat első idei hazai mérkőzését a szomszéd tiszaalpári együttes ellen játszotta. Ezúttal már csak Balla László és Molnár Arnold hiányzott a keretből, Kocsis Tamás sárga lapok miatt nem léphetett pályára. A krónika kedvéért álljon itt a mérkőzésre nevezett csapatösszeállítása.

Tiszaalpár: Magyar Attila, Bugyi Gyula, Hekkel Zsolt, Túri Imre, Polner Béla, Baranyi József, Dudás Róbert, Budai Dávid, Pásztor Gyula, László Zsolt, Kovács Attila; a cserejátékosok Dömötör Sándor, Bugyi András és Farkas István voltak. Edző Dudás György. A hazai csapat kerete: Varga Ottó, Virágh Attila, Tóth Sándor, Kalics József, Makra Tibor, Tóth Gábor, Magyar Péter, Ézsiás Gábor(játékos edző), Fórizs István, Bodor Tibor, Verebélyi Gábor; a cserejátékosok Terjéki Gábor, Budai János, Vidakovics Borisz, Barcsa Gábor és Kotvics Attila.

Úgy látszott, hogy a vendégcsapat felkészülten, és főleg elszántan érkezett a rangadóra. Nagyobb becsvággyal is küzdöttek, ami főleg az első félidőben volt feltűnő. Az első játékrészben kölcsönösen adódtak helyzetek mindkét csapat előtt, de míg a hazai próbálkozások elkerülték a kaput, a lakiteleki Varga Ottónak kétszer is bravúrral kellett hárítania. Az első félidei 0:0-ás eredmény a második félidő elején változott, amikor a tiszaalpári László Zsolt mintegy huszonkét méterről jól eltalált lövéssel megszerezte a vendégek számára a vezetést. Egy ideig úgy látszott, hogy meglepetés születhet, amikor egy Fórizs István buktatásáért megítélt büntetőt Vidakovic Borisz értékesített. A vendégek a döntetlen állásnál sem adták fel, bár ezt követően komoly gólhelyzetei inkább a hazai csapatnak voltak. Először Vidakovic Borisz nagyszerű átadásával a jobb szélről Magyar Péter húzott kapura, majd az összekötő helye irányába közelítve mintegy tizenhat méterről ellőtte a labdát, amely a vetődő vendég kapus fölött szerencsétlenül a hálóba perdült. A legszebb hazai támadás a harmadik gólt előzte meg. Már az ellenfél térfelén, a bal oldalon Budai János kapott labdát, szöktette Barcsa Gábort, aki elhúzott, az alapvonalról nagyszerűen adott be, Fórizs István pedig jó ütemben érkezett és a kapuba fejelt. A negyedik hazai gól is Fórizs István nevéhez fűződik. Egy Magyar Pétertől kapott labdát a kapusra rávezetve mintegy nyolc méterről rendkívül okosan gurított a kapuba. Így alakult ki a 4:1-es végeredmény, amellyel a forduló után a hazaiak a táblázat harmadik helyén állnak.

Összességében a hazai csapat megérdemelten győzött, az eredmény azonban szorosabb is lehetett volna, ha a fiatal vendég csapat soraiban van legalább egy rutinosabb támadó. A mérkőzést néhány kemény összecsapás is jellemezte. Ennek volt az eredménye, hogy a hazaiak három, a vendégek egy játékosa sérülés miatt kényszerült cserére. A legdurvább szabálytalanság a tiszaalpári Kovács Attila nevéhez fűződik, aki jóval a kapu mellett egy egyébként a játéktérről távozóban lévő labdáért magasra ugró hazai kapuvédőnek rontott, aki így óriásit esett, de szerencsére megúszta komoly sérülés nélkül.

Az ifjúságiak mérkőzésén is a hazai csapat bizonyult jobbnak, és 2:0 arányban győzött.