2007/2008-as idény
2007/2008-as idény : 4. forduló: Szabadszállás - Lakitelek (0-5)

4. forduló: Szabadszállás - Lakitelek (0-5)

2007.09.15. 16:29

A negyedik fordulóban a lakiteleki csapat az eddig hullámzó teljesítményt mutató Szabadszállás együtteséhez látogatott. Csapatunk két döntetlennel végződött mérkőzés után, bizakodva utazott a játékos összetételében igen átformálódott Szabadszállásra. A jó hangulatú mérkőzéshez megadta az alaphangot a lakiteleki ifjúsági csapat, hiszen előmérkőzésként, 9:1-es kiütéses győzelmet aratott a szabadszállási ifjúsági csapat felett.

A mérkőzést egészséges önbizalommal és meggyőző játékkal kezdte csapatunk. A labdaszerzéseket követően, számtalan veszélyes támadás indult, melyhez kellő támogatást nyújtott a hátsó alakzat is. Ez talán meglepte a hazai játékosokat, mert nem igazán találták a lakiteleki játék ellenszerét. A kiismerhető öreguras hazai játék kevésnek bizonyult az ötletesen és több jó egyéni teljesítményt is felvonultató lakiteleki csapat ellen.

Bátor támadójátékunk, néhány elpuskázott helyzetet követően meghozta az eredményt, egy baloldali támadásvezetést követően, a 15 percben, Verebélyi Gábor 18 méterről egy jól eltalált lövéssel megszerezte vezetést csapatunknak. (0:1) Az elért gól még inkább megnyugvást jelentett, a mozgékony támadóink sorra vezették a veszélyesebbnél veszélyesebb támadásokat. Nem is kellett sokáig várni az újabb gólig, a 25. percben Makra Tibor kb. 22 méterről végzett el szabadrúgást, labda a felsőlécről kipattant és a kipattanó labdát Fórizs István értékesítette magabiztosan (0:2). Ezt követően a 27. percben Magyar Péter közeli lövése volt szintén eredményes. (0:3) Első félidő befejezése előtt a 43. percben ismét Magyar Péter mattolta a hazai védelmet,  az elmozduló kapus mellett védhetetlen gólt rúgott. (0:4)

A második félidőben próbált a hazai csapat nagyobb sebességre kapcsolni de szerencsére játékukban sok volt a pontatlanság és a hiba, illetve a lakiteleki védelem rendre hárítani tudta a szabadszállási támadásokat. Magabiztos vezetés birtokában csapatunk leginkább az eredmény megtartására koncentrált, bár a második félidőben is akadt több gólszerzési lehetőség.

Fórizs Istvánnak és Lángos Lacinak akadt leginkább lehetősége, de ezek rendre kimaradtak. Az előre törő Fazekas Zoltánnak mégis sikerült a 35 percben egy szerencsésen megpattanó kapura lövéssel növelnie az előnyt, illetve beállítania a végeredményt. (0:5)

Összességében, rendkívül sportszerű mérkőzésen, korrekt játékvezetés mellett csapatunk megérdemelte a győzelmet, az eredmény főképp az első félidőben látottak alapján egyáltalán nem túlzott.