2008/2009-es bajnokság
2008/2009-es bajnokság : 14. forduló: Lakitelek – Kunfehértó 2:2 (1:1)

14. forduló: Lakitelek – Kunfehértó 2:2 (1:1)

2009.02.11. 18:21

Több okból is nehéz és kellemetlen ellenfelet fogadott a lakiteleki együttes. A vendégek évek óta nem tartoznak a játékvezetők által legkönnyebben kezelhető csapatok közé, ráadásul ezúttal még igen szervezetten is játszottak. A mérkőzés eredményét meghatározó események közül ezzel együtt is az ősz folyamán átlagosan hosszú ideje jól teljesítő védelem két megingását lehet megemlíteni.

Ezzel együtt persze az is nyilvánvaló, hogy a vendégek bármely ellenfél számára komoly gondot okozó védekező harcmodort választottak, idejük nagy részét saját térfelükön töltötték. Támadásaik után azonnal visszahúzódtak, nehéz volt áttörni őket. A helyzetek ellenére nem sikerült ellenük több gólt szerezni.

Szokatlanul sokat kellett várni az első említésre méltó eseményre. Tíz perc elteltével egy baloldali támadásnál Kovács Péter játszotta vissza a labdát, Mata József mintegy huszonöt méteres lövése veszélyesen ment kapura, de egy védő feje beleért. Két perc sem telt el, Fazekas Zoltán lőhetett, a labda ezúttal a kapus könnyű zsákmánya lett. A tizennyolcadik percben aztán megszületett a vezető gól. Egy kezezésért megítélt büntetőt Fórizs István higgadtan értékesített. (1:0)  Újabb két perc, és egy Kovács Péter – Oláh Dániel összjáték után utóbbi egészen közel a kapuhoz egy védőt talál el. A huszonharmadik percben Kalics József adott jó labdát Fazekas Zoltánnak, aki levitte az alapvonal közelébe, majd beadott; a labda azonban elszállt a támadók és a védők között. Három perc múlva az egyik legnagyobb helyzet maradt ki. Ismét Kovács – Oláh összjáték, a fiatal középpályás betör, és balról, hét-nyolc méterről nagyon jó szögből a kapusba lő. Erre a támadásra megvolt már a vendégek válasza is. Egy baloldali hosszú átadás üresen talált egy támadót, aki senkitől sem zavartatva, nagy helyzetben elég csúnyán mellé fejelt. A következő támadást is a vendégek vezették. Ismét a baloldalon törtek be a tizenhatoson belül. A mintegy tizennégy méterről leadott lapos lövés a hazai kapusról csúszott ki a rövid kapufánál.

A következő hazai helyzet a harminckettedik percben volt, Mata József pattanás után meglőtt labdája nagyon jól vágódott le, de mivel középre tartott, a kapus védeni tudott. Ezután jött a hidegzuhany. Egy balközép támadás után a vendég támadó két védőt is maga mögött hagyva tizenöt méterről a kapuba lő. (1:1) Ezután ebben a félidőben már csak hazai helyzetek voltak. Előbb Verebélyi Gábor tört kapura, a védőknek azonban sikerült kétségbeesetten szögletre menteni. Ezután Mata József percei következtek. Előbb jól beívelt szögletét Kovács Péter csúsztatta meg, de egy védőnek sikerült mentenie. Ezt egy huszonnyolc méterről leadott lövés követte, amit egy védőnek éppen, hogy sikerült szögletre csúsztatnia; majd egy jól eltalált szabadrúgása kerülte el hasonló okkal a kaput. Még nem volt vége. Egy Fórizs Istvánnal kieszelt szögletvariáció után nagy erővel lőtt, a kapus kétségbeesetten csak lábbal tudott menteni. Az utolsó három percre is jutott esemény. Előbb Oláh Dániel játszott jól az előre húzódó Molnár Arnold elé, aki közelről nagyon elkapkodta a lövést, majd a szintén előre húzódó Tóth Sándor erős keresztlabdájába ért egy védő úgy, hogy kis híján saját kapujában kötött ki a labda. A negyvennegyedik percben ismét Molnár Arnold húzódik előre, jól megy el, visszajátszik Verebélyi Gábornak, aki centiméterekkel lő mellé. Az utolsó percben Fórizs – Kovács összjáték végén Kovács Péter lő közelről nagy erővel, a kapusnak ismét csak lábbal sikerül mentenie.

A második félidőben már a negyedik percben hazai helyzetet lehetett jegyezni. Kalics József játszotta be a labdát Fórizs Istvánnak. A támadó megpróbálta tisztára játszani magát, ami végül nem sikerült. A következő percben Verebélyi Gábor került a jobbösszekötő helyén nagyon jó helyzetbe mintegy húsz méterről, lövése azonban hazaadásként sikerült. Ezután huszonöt méterre a kaputól, lendületből nem a lövést, hanem az átadást választotta, ami sajnos nem sikerült. A nyurga csatár egy perc múlva elmegy a jobboldalon, középre ad, a beadás egy kissé magas volt, így az egyébként jó helyzetben lévő Fórizs Istvánnak nem sikerülhetett jól irányítani a labdát, fejese mellé szállt. A szinte percenként egymást követő események szereplője ismét Fórizs István. Egy jó helyzetben kapott labdával, bőven a tizenhatoson belül próbálta tisztára játszania magát, de több jó csel ellenére sem sikerült, és miután nem próbált meg lőni, végül a sok védő egyikében elakadt. A tizedik percben Kovács Péter nagy erejű lövését a vendég kapuvédőnek ismét csak lábbal sikerült mentenie. Viszonylag sokat, a tizenhetedik percig kellet várni a vendégek ez időben első említést érdemlő akciójára. Ezúttal jobbról szállt a hosszú oldalra a lövés, amit Körtvélyesi Ödönnek sikerült kitenyerelnie. És aztán a következő percben jött az újabb hidegzuhany. A vendégek egy veszélyes kontra támadásánál már a hazai védelem birtokában volt a labda. A védőnek sikerült a támadó elé kerülnie, haza akart gurítani, ám rövidre sikerült. A kapus megpróbálta menteni a helyzetet, elvetődve lábbal igyekezett elrúgni a labdát, de a közben előtte termett támadót találta telibe, akiről a labda a kapu felé pattant. Még mindig csak ő eszmélt, és a kapuba lőtt. (1:2) Majdnem negyedórát kellett várni az egyenlítésre, ami végül Kovács Péternek sikerült. Egy lecsorgó labdára lecsapva kapura tört, és tizenöt méterről jobbal, laposan a kapuba talált. (2:2)

Valamivel több, mint tíz perccel a mérkőzés vége előtt aztán nem igazán futballról szóló jelenetek tanúi lehettünk. Egy jobboldali beadást szorongatott helyzetben Fórizs István próbált kapura fejelni, de a védők annyira tolongtak körülötte, hogy csak megcsúsztatnia sikerült. A labda mellé szállt. Már ment volna tovább a játék, amikor egy vendég játékos hanyatt feküdt, és az látszott, hogy a feje vérzik. A vendégek ebből igyekeztek nagy cirkuszt csinálni. Ahelyett, hogy lemosdatták volna. Még az oldalvonal mellett is percekig a már nem vérző, de véres arcot mutogatták. A sérült játékos miután leápolták, kis ragasztással a szemöldökénél azonnal játékra jelentkezett, de továbbra is mosdatlanul. Majdnem öt percig állt a játék. A vége az lett, hogy a teljesen vétlen Fórizs István sárga lapot kapott. Hozzá kell tenni, hogy a közelben álló partjelző, és maga a játékvezető sem látott szabálytalanságot előtte. Nem is láthatott, hiszen a támadónak egyetlen normálistól eltérő mozdulata sem volt. A sárga lappal valószínűleg a vendégeket próbálta megnyugtatni a játékvezető, ami persze nem igazán sikerült. Az utolsó valamire való helyzet lakiteleki volt, Mata József legurított szabadrúgását azonban Kalics József messze fölé vágta. Bár a hazaiak és szurkolóik reménykedtek, hogy az indokolt jelentős hosszabbítással együtt még lesz idő a győzelem megszerzésére, a játékvezető még a rendes játékidő végét sem várta meg, lefújta a mérkőzést.

Ez az összecsapás akkor is komoly nehézséget okozott volna a hazaiaknak, ha csak a vendégek taktikájával kell megküzdeni. De nagyon sokat szabálytalankodtak is. Legalább ketten megérdemelték volna a két sárga lapot, volt aki kétszer is. Azzal együtt, hogy a játékvezető sokkal korábban vetett véget a küzdelemnek, valamivel inkább a vendégeknek kedvezett. Jelentősebb, a mérkőzés kimenetelét befolyásoló tévedése azonban nem volt.

A hazai csapatból néhányan ezúttal sem tudták hozni azt, amire egyébként képesek. Kis szerencsével még így is a vendégek fölé kerekedhetett volna. Ha csak eggyel kevesebb a védelmi megingás, ha csak egy lövés irányzéka jobb annak, amire csak lábbal tudott mozdulni a vendégek kapusa… De nincs ha. Ez most így alakult. Tizenhárom forduló óta veretlen a lakiteleki gárda. Ha valamit, ezt jegyezheti igazán a krónika.

Az ifjúságiak mérkőzésén Lakitelek – Kunfehértó 4:1

A hazai csapat az első félidőben időnként jól is játszott, és már 3:1-re vezetett, a korábbiakhoz mérten jelentősen megfiatalodott vendégekkel szemben. A második játékrészben kissé ellaposodott a játék, de azért egy góllal még sikerült megtoldani a félidei eredményt. Az ifjúsági együttes, ahogyan a felnőttek is, pontelőnnyel a második helyen áll. Ez szép eredmény.