2008/2009-es bajnokság
2008/2009-es bajnokság : 23. forduló: Lakitelek – Jakabszállás 4:2 (0:1)

23. forduló: Lakitelek – Jakabszállás 4:2 (0:1)

2009.07.21. 15:42

Ez szinte hihetetlen volt! Sokáig törheti a fejét, aki erre példát szeretne találni. Két olyan szélsőségesen ellentétes félidőt játszott a lakiteleki csapat, hogy csak a borzalmas és a szenzációs jelzőket lehet rá használni. Mintegy hatvan percig ott folytatódott minden, ahol az előző idegenbeli mérkőzésen abbamaradt. Bármekkora is volt, nem volt olyan helyzet, amit hazai játékos ki tudott volna használni. Elsősorban Lángos László és Magyar Péter találhattak volna kapuba, de volt egy-egy ordító helyzete Oláh Dánielnek és Aczél Péternek is. Mindezek mellett sok volt a rossz passz, a könnyelmű, meggondolatlan megoldás. Igazi edző életét keserítő játék volt.

A vendégekről köztudott, hogy hagyományosan jó futballt játszanak. Ezúttal is sokat mozogtak labda nélkül, aminek következtében közelről és távolról egyaránt jól megtalálták egymást, biztosan bántak a játékszerrel. Olyanok, akik tudnak meglepetést okozni. Legjobb támadójuk egy pillanatra maradt őrizetlenül, és mintegy húsz méterről a balösszekötő helyéről megtalálta a rést. A labda a hosszú kapufa tövéről vágódott védhetetlenül a hálóba. (0:1) Ez maradt a félidő eredménye.

A második játékrész eleinte semmiben nem különbözött az elsőtől. Alig telt el negyed óra, és a vendégek támadója egy csúsztatott fejessel máris duplázott. (0:2) Mit tehet ilyenkor egy edző? Elkezd cserélni. Ézsiás Gábor is ezt tette. Egyebek között pályára küldte azt a Molnár Arnoldot is, aki sérülése miatt az utóbbi három héten mindössze egyszer volt edzésen. Mégis, miután beállt, teljesen megváltozott a játék képe. Ad egy remek labdát Aczél Péternek, aki néhány lépés után mintegy tizennégy méterről nagy erővel laposan a kapuba vágja. (1:2) A szépítés lendületet, reményt adott a csapatnak. Egy lepattanó labdából röviddel az első találata után Aczél Péter is dupláz. (2:2) Arni oldalán egyre intenzívebb a játék. Váratlanul laposan nagy erővel kapura küld egy szabadrúgást, amit a kapusnak kétségbeesetten sikerült mentenie. A berobbanó Kalics József elé tálal, aki ajtó-ablak helyzetben hét méterről fölé lő. Majd egy kavarodásnál Fórizs Istvánt találja jó helyen a labda, közelről megszerzi csapata harmadik találatát. (3:2) Volt zúgó kapufa, tűzijáték előbb balról majd jobbról megismételt, de mindkétszer kapust eltalált lövéssel; majd a vendégek rossz lestaktikájának köszönhetően Kalics József törhetett egyedül kapura. Nem merte a lövést vállalni, ezért átjátszotta a labdát a hosszú oldalra. Jó hosszúra sikerült, szerencsére van a csapatnak két olyan játékosa, Kovács Péter és Lángos László, aki nem ismer lehetetlent és némi szerencsével képes befutni még az ilyen labdát is. Ezúttal az utóbbi kényszerült óriási vágtára. Szinte bevetődve sikerült kapuba találnia. (4:2) Mindenki megnyugodhatott. A vendégek ugyan egy percre sem adták fel, többször jutottak veszélyes helyről szabadrúgáshoz is; a kaput bevenniük azonban már nem sikerült.

Nem először történt meg, hogy vesztett állásból fordított a lakiteleki együttes. Ezúttal elsősorban a viszonylag hosszú kihagyás után pályára küldött Molnár Arnoldnak köszönhetően. Azt hihetnénk, hogy ilyen típusú játékosok csak a labdarúgás őshazájában születnek. Közismert, hogy szinte egyedülálló a küzdeni tudás, szíve, akarata. Előfordul vele, hogy túlpörög; vagy lehetetlenül próbál megjátszani labdát kérő, ám rosszul helyezkedő közeli-távoli társakat. Most elég volt, hogy harminc percet pörögve, de nagyon fegyelmezetten, megfontoltan játszott. Kiválóan teljesített. Magával ragadta az egész csapatot.

Az ellenfél nem számolt a váratlan helyzettel. A kétgólos vezetés birtokában mintha a kelleténél korábban kezdtek volna cserélni. Egy jó csapat kihasználja az ellenfél által elkövetett hibákat. Ez a lakiteleki együttes a játék utolsó harmadában jó csapat volt. Annak ellenére, hogy még nehéz mérkőzések előtt áll, a bajnokság végére régen nem volt sikert érhet el.

Az ifjúságiak mérkőzésén Lakitelek – Jakabszállás 4:2

Szűk kerettel, sérülésektől is sújtva sokáig igencsak küzdelmes csatát vívtak jó képességű ellenfelükkel a hazai fiatalok. Szabó Ádámnak sikerült megtörnie a jeget; jól eltalált lövése a hosszú felső sarokban kötött ki. A gólgyártást egy tőle megszokott remek fejessel Barcsa József folytatta, majd még az első félidőben betalált Győri Sándor is. A folytatás egy ideig nemigen sikerült, a vendégek 3:2-re feljöttek. Miután Tamásy Roland engedett egy biztatásnak és mintegy huszonkét méterről a kapuba talált, megnyugodhattak a kedélyek. A vendégek erejéből további szépítésre már nem futotta.

A lakiteleki utánpótlás csapat is tartja második helyét és továbbra is ugyancsak rajta múlik, hogy a bajnokság végéig sikerül-e megőrizni ezt a remek eredményt.