A politika tanulhat a jezsuitáktól
2011.07.08. 07:18

Az Apor Vilmos Közéleti Kollégium résztvevőivel július 4-én Szalma Botond Gyula, a KDNP budapesti elnöke és Forrai Tamás jezsuita tartományfőnök osztotta meg gondolatait a Lakitelek Népfőiskolán – olvasható a Nemzeti Fórum Egyesület keddi közleményében. Szalma Botond a kereszténydemokrata politikusok erkölcsi példamutatásának fontosságáról szólt, amely a jelenlegi, válságos időszakban a közvagyonnal való takarékoskodásban, a gondos és hatékony gazdálkodásban, a külsőségekben és a politikusi díjazásokban való mértékletességben is meg kell, hogy mutatkozzon.
Egy keresztény értékeket képviselő párt politikusainak a magánéletben is példát kell mutatniuk, és ehhez az erőt a személyes és közösségi hitéletből meríthetik – áll a közleményben.
A KDNP a családok pártja, nagyobb szerepet kell adnia a nőknek és a vidéki tagságnak. A Fidesszel bajtársi szövetségben munkálkodó politikai erő elsősorban a rendszeresen templomba járók támogatására számíthat, de nyitottnak kell lennie azok irányába is, akik értékalapon rokonszenveznek programjukkal és stílusukkal – olvasható a kommünikében. Az idősebbek és a középgeneráció mellett fokozatosan kaphatnak munkát és feladatot a fiatal keresztény értelmiségiek, a magyar kereszténydemokrácia leendő vezetői is, akik a ranglétrát végigjárva, kellő tapasztalatok birtokában vehetik majd át az irányítást.
A szimpatizánsokra is számítanak
Forrai Tamás jezsuita tartományfőnök a 450 éves rend magyarországi provinciájának példáján mutatta be a fiataloknak a reflexió és a tudatos jövőtervezés, stratégiaalkotás fontosságát. A magyar jezsuiták hosszas elemző munkával mérték fel rendtartományuk helyzetét, közösen alakították ki jövőképüket, és ehhez igazodva határozták meg céljaikat, prioritásaikat, azokat a területeket, amelyekre összpontosítani kívánják erőforrásaikat és erőfeszítéseiket. Forrai Tamás ezek körében kiemelte a cigánypasztorációt, ahol a jezsuiták roma szakkollégiummal és szociális mintaprojektekkel járulnak hozzá a jövő cigány értelmiségének erősítéséhez, valamint az Apor Vilmos Ifjúsági Vezetőképzőt, amely projekttel katolikus középiskolásokhoz hozzák közel a közéleti felelősségvállalást.
Hangsúlyozta, hogy feladataik elvégzésében nem csupán a rendtagokra, hanem széles szimpatizánsi körre számítanak, akik a Szent Ignác-i lelkiség jegyében segítik a szerzeteseket az evangéliumi értékekre a jelenleginél jobban építő, igazságosabb társadalom szolgálatában. A következő években ezért a keresztény értelmiség és fiatalság minél szélesebb köreivel keresik a párbeszéd és a partneri kapcsolat építésének lehetőségeit.
mno.hu
|